OCT 29

Czy punkt ksero jest opłacalny?
Opublikowany przez: Paweł J. | Tagi: pieczątki, ksero | Data: 2018-06-10

Punkty ksero mogą być opłacalnym przedsięwzięciem, dużo zależy jednak od lokalizacji. 
Najlepiej usytuować swój biznes przy ruchliwej ulicy, ale także w okolicy szkół średnich czy uczelni. Na samej usłudze kserowania nie warto jednak poprzestać. Na popularności zyskują usługi druku mało i wielkoformatowego. 
Usługi drukowania plakatów przyciągną do nas z pewnością agencje reklamowe czy firmy, ale musimy pamiętać, że sprzęty, w które musimy zainwestować są dość drogie, a my musimy wykazać się precyzją podczas drukowania projektów. Warte rozpatrzenia są także mini usługi. 
Popularnością nadal cieszą się pieczątki i na pewno warto je wytwarzać. Mimo ogromnego postępu elektroniki nadal tradycyjna pieczątka jest niezbędnym akcesorium każdej firmy. Koszty wszystkich urządzeń mogą wydawać się spore i liczą się w dziesiątkach tysięcy złotych jednak na przeciw wychodzą nam firmy leasingowe. Jest to opcja warta przemyślenia, szczególnie jeśli z biegiem czasu będziemy chcieli inwestować w coraz lepsze sprzęty. Do tego biznesu nie potrzebujemy zatrudniać wielu osób co jest niewątpliwie zaletą, bo obniża koszty, ale też sprawia, że będziemy mieć dość dużo pracy. Punkty ksero zwykle obsługuje jedna czy dwie osoby, pomóc może nam na przykład współmałżonek. 
Sama obsługa sprzętów kserujących nie wymaga od nas żadnego kierunkowego wykształcenia, warto jednak podszkolić się trochę na temat funkcjonowania takiego mikroprzedsiębiorstwa gdyż przez niewiedzę łatwo wygenerować koszty, które znacznie będą przewyższały nasze dochody.

Galeria zdjęć:

pieczątki

ksero

Twój komentarz