OCT 29

Jak odzyskać majątek w Hiszpanii?

W Unii Europejskiej obowiązuje swoboda przepływu dóbr i usług, osób oraz kapitału.

Ten ostatni "przemieszcza" się między krajami w formie inwestycji, funduszy, przepływów bankowych a także przy pomocy osób kupujących nieruchomości lub ruchomości za granicą. O ile kupno działki jest dość łatwym i przyjemnym procesem, to kiedy coś pójdzie nie tak, odzyskanie należności za granicą jest już trochę bardziej skomplikowane.

Między krajami występują różnice prawne. Zawierając umowę w innym państwie członkowskim unii do rozstrzygania sporów właściwe jest miejscowe prawo. Windykacja w Hiszpanii różni się w pewnych aspektach od polskiego prawa i dlatego bardzo ważne jest, aby zapoznać się z przepisami.

Jak wyglądają procedury windykacyjne w Hiszpanii?
Przede wszystkim należy wynająć dobrego prawnika, który będzie potrafił zrozumieć międzykulturowy wymiar zagadnienia i chętnie poprowadzi sprawę o międzynarodowym wydźwięku. Aby windykacja w Hiszpanii przebiegła pomyślnie, trzeba zebrać wszystkie dokumenty jeszcze z okresu przed kupnem nieruchomości oraz korespondencję z ewentualnymi najemcami. Jeżeli zostaliśmy oszukani, prawo będzie stało po naszej stronie, trzeba je jedynie dobrze znać.

Kompetentny prawnik będzie wiedział, jak wyglądają procedury windykacyjne w Hiszpanii i załatwi wiele formalności za nas i nawet nie będziemy musieli pojawić się na miejscu, chyba że wezwie nas sąd na rozprawę i konieczne będą nasze zeznania.

Odzyskanie należności za granicą jest jak najbardziej możliwe, wystarczy pozytywnie myśleć i współpracować z władzami lokalnymi oraz polskim konsulatem, który służy pomocą w takich sprawach, może nawet wyśle swoich pracowników, aby dowiedzieli się więcej na temat, jak wyglądają procedury windykacyjne w Hiszpanii.

Galeria zdjęć:

finanse

ekonomia

biznes

windykacja

pieniądze

kancelaria

prawnik

Twój komentarz