Jaki sport można uprawiać w domu?

Wśród nas nie brakuje pasjonatów różnych dyscyplin sportowych – jedni preferują treningi w siłowni pod okiem trenera, drudzy biegają regularnie, inni wykonują ćwiczenia w domu.

Obecnie, z powodu wirusa COVID-19 i pandemii, gospodarka zwalnia, odwoływane są imprezy sportowe, a siłownie działają na innych zasadach. Wiele osób wybiera jednak ćwiczenia w domu. 

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej. Można zapewnić ciału porcję aktywności nawet w COVID-owych czasach. Mamy kilka pomysłów na trenowanie w domu. Zobacz, jakie aktywności polecamy.

Ćwiczenia siłowe. Na siłowni zwykle korzystamy z maszyn oraz sprzętu do ćwiczeń, np. atlasów, hantli itd. Ćwiczenia siłowe doskonale budują mięśnie. Można jednak zainwestować w hantle czy kettle i ćwiczyć także w domu – w Internecie są ćwiczenia i całe treningi na poszczególne partie mięśniowe. Mnogość dostępnych wag, rozmiarów, i kształtów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w stanie zmienić dowolne pomieszczenie w wydajną kuźnię mocy. Warto też włączyć do treningu ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Joga. Jogę można bez problemu uprawiać w swoim mieszkaniu. Nie trzeba inwestować w specjalny sprzęt, wystarczy mata i kilka akcesoriów. Poprawia kondycję, ale i pozwala na wyciszenie się, uspokojenie nerwów, ale i zapewnia produkcję endorfin. Na uspokojenie dobrą formą sportu jest też pilates i ćwiczenia rozciągające.

Aeroby. Trudniej jest uprawiać w domu aeroby, gdyż najlepiej byłoby zainwestować w dobry sprzęt – jak m.in. rower stacjonarny, orbitrek lub bieżnia. Takie rozwiązanie to ciekawa alternatywa, jeśli nie mamy możliwości pobiegania czy wybrania się na rower w terenie. 

Wpis powstał przy współpracy z trenerami ośrodka Sport Beauty.

Lena.k, f: lograstudio / pixabay

READ  Hiszpanie w żałobie – zmarł Andres Gimeno