OCT 29

Plotery do drewna

Plotery frezujące są to maszyny CNC, których głównym zadaniem jest obróbka materiałów drewnianych.

Do materiałów takich możemy zaliczyć przede wszystkim drewno, jak również płyty OSB i inne materiały drewnopochodne. Ploter frezujący oraz jego zasada działania, jest bardzo zbliżona do obrabiarek CNC. Wgrywamy odpowiedni program do systemu obrabiarki. W programie tym, mamy zadane parametry planowanej obróbki. Następnie program ten, steruje szybko obracającym się frezem i wykonuje zadaną przez nas pracę. Szukasz plotera? Zobacz więcej tutaj
Plotery frezujące drewno, mogą służyć do cięcia drewna, frezowania w celu ozdoby, frezowania w celu nadania odpowiedniego kształtu. Plotery frezujące do drewna to nie tylko maszyny, które obrabiają drewno jedynie za pomocą frezu mechanicznego. Są też plotery laserowe. Są to zdecydowanie bardziej zaawansowane maszyny. Maszyny te potrafią wszystko to co plotery mechaniczne, ale mają nad nimi przewagę. Frezowanie drewna ploterem laserowym jest szybsze oraz bardziej precyzyjne. Występuje również mniejsze ryzyko wystąpienia wad, związanych z niejednolitą strukturą materiału drewnianego (na przykład sęk zostanie laserem przecięty, a frezem może zostać wyrwany, tworząc nierówność). 

Plotery do drewna możemy kupić nowe bądź też używane. Używany ploter mechaniczny jest to standard, na obecnym rynku maszyn stolarsko-budowlanych. Plotery frezujące laserem, ciężko jest kupić obecnie używane, gdyż są to maszyny głównie nowe. Przed zakupem plotera używanego, warto sprawdzić jego możliwości u sprzedającego.

Galeria zdjęć:

plotery frezujące

frezowanie drewna ploterem

używany ploter

Twój komentarz