OCT 29

Renowacja okien drewnianych
Opublikowany przez: Paweł J. | Tagi: dom, okna, wnętrze, remont | Data: 2018-01-29

Choć obecnie okna drewniane są już zdecydowanie mniej popularne niż miało to miejsce kiedyś, to jednak mimo to często można z nimi się spotkać.

Okna drewniane na pewno są nie tylko droższe, ale i znacznie trudniejsze jeśli chodzi o utrzymanie ich w dobrym stanie.
Drewno jak wiadomo wymaga regularnych konserwacji, renowacji, aby dobrze mogło się prezentować i należycie pełnić swoje funkcje. Renowacja okien drewnianych dostępna w ofercie firmy Artel powinna być przeprowadzana regularnie, jednak jest ona szczególnie ważna przed zimą, kiedy to należy je zabezpieczyć przed niskimi temperaturami, opadami, czy też bardzo często z wysoką wilgotnością. Takie czynniki atmosferyczne są bowiem szkodliwe dla drewna. 
Jeśli jest się posiadaczem drewnianych okien to z całą pewnością warto dowiedzieć się, jak serwisować okna. Taka wiedza na pewno jest bardzo przydatna. Odpowiednie traktowanie drewna sprawi, że przez długi czas będzie się ono ładnie prezentować i co ważne, spełniać swoje funkcje. Należy zatem zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do ochrony i konserwacji okien. Naprawa okien z drewna jest oczywiście możliwe. Jeśli zatem zajdzie taka potrzeba to warto udać się do fachowców, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób skutecznie można sobie z tym poradzić. 
Odpowiednie traktowanie okien sprawi, że mogą służyć one w dobrej kondycji przez wiele długich lat. Nie miej jednak zarówno ze względów estetycznych, jak i tych praktycznych należy się o nie odpowiednio troszczyć, pielęgnować oraz zabezpieczać. Czynniki atmosferyczne w każdej porze roku działają niestety niszcząco na drzewo, szczególnie nadmierne nasłonecznienie, czy zbyt duża wilgotność.

Galeria zdjęć:

dom

okna

wnętrze

remont

Artel spółka cywilna
Drzwi Okna Podłogi
Nenckiego 138
52-212 Wrocław

http://www.artel-art.pl

Twój komentarz