Wimbledon 2022 – podsumowanie tenisa kobiet

Wielki Szlem zawsze budzi emocje wśród zawodników i tenisa kibiców. Prestiżowy Wimbledon na londyńskich kortach trawiastych dobiegł końca i obfitował w wiele niespodzianek. Na kortach mogliśmy oglądać m.in. Halep, Villiams, Jabeur, Świątek czy nawet Radwańską. 

Iga Świątek na Wimbledonie

Iga Świątek w 2018 roku wygrała juniorską edycję w grze pojedynczej, a w seniorskiej karierze zagrała dwukrotnie na londyńskich kortach. Polka nie czuje się jednak pewnie na trawie, bo w 2019 roku odpadła już w pierwszej rundzie, a w 2021 roku w czwartej. W tegorocznej rundzie Świątek odpadła w trzeciej rundzie turnieju, grając z reprezentantką Francji – Alize Cornet. Porażka była też końcem niezwykłej serii 37. zwycięstw z rzędu Polki. Mecz rozpoczął się od wyrównanego gema, w którym Cornet jednak przełamała Polkę.

Spotkanie legend – Agnieszka Radwańska powraca na Wimbledon

Spotkanie legend to rywalizacja znanych i uznanych tenisistek. Zarówno Radwańska, jak i Panetta to młode mamy, które na co dzień poświęcają czas głównie pociechom. Zaproszenie na turniej legend Radwańska przyjęła bardzo chętnie. Mimo oficjalnego zakończenia kariery, Radwańska jest związana ze środowiskiem tenisowym. 

Agnieszka Radwańska i Jelena Janković przegrały ostatni grupowy mecz w turnieju legend Wimbledonu. Po dwóch zwycięstwach Polka i Serbka przygrały 4:6, 2:6 z parą Daniela Hantuchova/Laura Robson i nie zagrają w finale. A. Radwańska i Janković były faworytkami, bo wygrały dwa poprzednie mecze, nie przegrywając ani seta.

Elena Rybakina wygrała Wimbledon 2022

Elena Rybakina wygrała tegoroczny turniej na londyńskich kortach. W finale pokonała Ons Jabeur 2:1. Urodzona w Moskwie reprezentantka Kazachstanu pierwszy raz zdobyła tytuł wielkoszlemowy w swojej karierze. Faworytką była rozstawiona wyżej w rankingu Tunezyjka. 

Jednak pod koniec meczu Rybakina zdobyła pięć punktów z rzędu i wyszła na prowadzenie 4:2. Nie pozwoliła już Jabeur na więcej. Doszło do przełamania, a w ostatnim gemie Jabeur wykonała błąd serwisowy i nietrafione returny. Rybakina została triumfatorką Wimbledonu. 

READ  Igrzyska w Tokio bez sław tenisa? To szansa dla polskich sportowców!

Kar, f: davidkenny91 / pixabay