OCT 29

Zasady BHP, odpowiednia odzież ochronna i akcesori
Opublikowany przez: Rick A. | Tagi: odzież, ochronna, poznań, sklep, bhp, praca | Data: 2017-10-15

Jest wiele takich zawodów, w których bezpieczeństwo i higiena pracy to bardzo ważna sprawa.

Chodzi tu zresztą o bezpieczeństwo nie tylko pojedynczego pracownika, ale i jego kolegów. Niestety, nie wszystkie zawody są bezpieczne, niektóre wiążą się ze sporym ryzykiem, ale chodzi tu po prostu o to, by te ryzyko zminimalizować i postarać się, by ilość wypadków przy pracy oraz innych uchybień i problemów była zdecydowanie jak najniższa. 

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy w zakładzie czy też na miejscu pracy odpowiada pracodawca, a przynajmniej powinien odpowiadać. To on powinien zapewnić swoim pracownikom nie tylko niezbędne przeszkolenie z palących kwestii bezpieczeństwa, ale i zapewnić im odpowiednią odzież oraz akcesoria, które sprawią, że praca będzie maksymalnie bezpieczna. Nie robiąc tego, naraża się on na solidne kary, gdy przybędzie na miejsce inspekcja pracy. Jedną z najważniejszych rzeczy jest na pewno odzież ochronna do pracy, której typ jest ściśle zależny od tego, jaką pracę pracownicy wykonują. 

Zobacz więcej na https://bhp-bejma.pl/pl/katalog/odziez-ochronna-i-robocza

Przykładowo, konieczne w wielu miejscach są kaski chroniące głowę przed uderzeniem czy upadkiem czegoś ciężkiego, rękawice chroniące ręce przed przecięciem, okulary ochronne mające na celu nie dopuścić do dostania się opiłków do oczu, czy buty antypoślizgowe i dodatkowo chroniące przez porażeniem prądem elektrycznym od strony gruntu. Na szczęście, jest niejedno takie miejsce gdzie można kupić artykuły BHP, uczynić to hurtowo i ze sporymi zniżkami. Jednym z takich miejsc jest poznański sklep z artykułami BHP.

Galeria zdjęć:

odzież

ochronna

poznań

sklep

bhp

praca

Twój komentarz